top of page
7 princípov zdravého sedenia - otestujte svoju stoličku

Štúdia 7 princípov zdravého sedenia:

 

Naša spoločnosť pracovala po dobu niekoľkých rokov na ergonomickej štúdii ktorej výsledky boli potvrdené testami na Karlovej univerzite v Prahe. Výsledky štúdie boli zhrnuté do 7 ergonomických princípov zdravého sedenia a svojou odbornosťou a komplexnosťou sú svetovou špičkou v oblasti ergonómie.

V náväznosti na štúdiu naša spoločnosť vyvinula unikátnu ergonomickú stoličku ASANA s originálnou sedacou plochou, ktorá spĺňa všetkých 7 princípov zdravého sedenia. Po prvýkrát v histórii sedenia môžeme konštatovať, že sme sa dotkli skutočnej podstaty problému a výsledkom je komfortné zdravé sedenie bez únavy a bolesti.

  1. Nezaťažovať tlakom kostrč
  2. Nezaťažovať tlakom 2 spodné panvové kosti
  3. Nezaťažovať tlakom análny otvor a genitálie
  4. Tlak zo sedáku preniesť na masívne sedacie a stehenné svaly
  5. Zabezpečiť stabilnú pozíciu panvovej kosti
  6. Zabezpečiť správny a stabilný uhol medzi chrbticou a panvou
  7. Neblokovať 1.koreňovú čakru - energetickú bránu do tela

Dlhodobé sedenie Vám nespôsobí bolesť a zdravotné problémy, ak stolička na ktorej sedíte bude spĺňať týchto 7 princípov. Princípy zdravého sedenia spolu súvisia a vzájomne sa ovplyvňujú. Pri porušení ktoréhokoľvek princípu zdravého sedenia dochádza postupne k porušeniu ďalších princípov a to vedie k diskomfortu, únave, a bolesti pri dlhodobom sedení.

 

Ergonomická stolička ASANA je navrhnutá v súlade so 7 princípmi zdravého sedenia a v tomto zmysle je v súčasnosti svetovo jedinečná.

 

bottom of page