top of page
Asana je viac ako stolička

 

V sanskrite - najstaršom jazyku na zemi - znamená asana  pozícia alebo sed. Asana je nástrojom v jogovom systéme, hlavne v hatha joge. Joga znamená „spojenie“ a celý osem stupňový systém jogy  je procesom spájania sa s našou vlastnou podstatou, podstatou vesmíru a vrcholí v spojení sa so Stvoriteľom.

 

Spojenie znamená v skutočnosti zosúladenie sa s vyššími zákonitosťami – božími zákonmi.

 

Asana v jóge nám umožňuje zosúladiť sa so zákonmi nášho tela a mysle. Bolesť, choroby a utrpenie vznikajú pri porušovaní jemných vyšších alebo hrubších  fyzických zákonov a upozorňujú nás na to ,aby sme sa s nimi zosúladili.

 

To platí aj pre sedenie súčasnosti. Problémy ktoré generuje súčasné dlhodobé sedenie je výsledkom nesúladu sedacieho nábytku so zákonmi nášho tela – Bežný sedací nábytok  a naše telo nie je v harmonickom „spojení“.

 

Stolička ASANA je výnimočná práve tým, že prirodzene nasleduje proces spojenia a zosúladenia sa  so zákonmi nášho tela. Na jemnej energetickej úrovni uvoľňuje blokované energetické dráhy tela a čakry – energetické brány. Zároveň je v súlade s  anatómiou nášho fyzického tela. Výsledkom je komfortné a príjemné sedenie bez únavy, bolesti a zdravotných problémov.

bottom of page