top of page
Slovo autora dizajnu

Problém dlhodobého sedenia poznám osobne, pretože moja profesionálna prax vyžaduje niekedy aj 12 hodinové nepretržité sedenie pri príprave projektov. Moje sedavé zamestnanie, viedlo postupne k bolestiam kostrče, krížov, a chrbtice. Vyskúšal som rôzne ergonomicko-zdravotné stoličky, ale   moje problémy sa stále opakovali. Riešil som to športom  a neskôr cvičením jogy.  Obzvlášť účinná bola jogová pozícia  VIRASANA  tzv. hrdinský sed. Pri  cvičení  tohto sedu bolesti a nepríjemná únava veľmi rýchle ustúpili.

 

Dovtedy som si myslel, že zdrojom problémov pri sedení je tvar operadla a jeho sklon k sedacej ploche. Pri cvičení VIRASANY sa však sedí bez operadla, v stabilnej polohe a predsa to funguje. Pochopil som, že problémom  je samotná sedacia plocha – a tá sa už stáročia na sedacom nábytku vôbec  nezmenila. V minulosti aj súčasnosti to bola, a stále je plná pevná plocha.

A tak vznikol nápad aplikovať jogovú pozíciu VIRASANA na sedaciu plochu stoličky. 

 

Sedacia plocha stoličky ASANA je ergonomickou kópiou "dizajnu" ľudských nôh a lýtok, ktoré pri jogovej pozícii VIRASANA vytvárajú ideálnu sedaciu plochu.  Aplikovaním   tejto sedacej  plochy na stoličku sa riešia všetky problémy automaticky, bez potreby zložitého    nastavovania.  

Užívateľ stoličky ASANA si jednoducho sedenie užíva.                   

Stolička ASANA s originálnou  sedacou plochou je niekoľko rokov úspešne na trhu. Priniesla už tisícom ľudí so sedavým zamestnaním úľavu a pôžitok zo sedenia. Jedinečnosť a správnosť riešenia potvrdili testy na Karlovej Univerzite v Prahe a posúdenia rôznych odborníkov v odbore biomechaniky a ergonómie sedu.

 

Vyskúšajte si ju aj Vy a zistite, že sedieť sa dá aj bez bolestí, zdravotných problémov a únavy .

 

Prajem vám príjemné a zdravé sedenie.

 

 

Ing. arch. Peter Doričko

autor dizajnu sedacej plochy

 

bottom of page